Обележена годишњица страдања путника у возу у Грделици током НАТО бомбардовања
На данашњи дан 1999. године у НАТО агресији на мосту у Грделичкој клисури погођен је међународни воз 393 који је саобраћао на деоници Београд - Ниш - Скопље. Иако су од гранатирања воза прошле 23 године, до данас тачан број жртава није утврђен, а претпоставља се да је погинуло више од 50 цивила.
У част погинулих, комеморативни скуп почео је симболично у 11:55, када је и пао први пројектил, а венце су, као и претходних година, положиле породице страдалих, представници Железнице, Града Лесковца и припадници Војске Србије.
Након минута ћутања и химне ”Боже правде”, присутнима се обратила заменица градоначелника Лесковца Лидија Димитријевић која је истакла да је цела Србија пре више од две деценије преживела велику трагедију.
Ране због бурне историје наше домовине још увек нису за...









