ПОДМЕТНУТ ПОЖАР У СТАРОМ ЗДАЊУ? Радовић: Неко је морао да се помучи, јер у згради нема струје
ЗА пожар који је у уторак увече избио на Старом здању у Аранђеловцу, саграђеном пре 150 година, крив је људски фактор, убеђен је председник ове општине Бојан Радовић. Ватра је око 21 сат захватила кров и десно крило грађевине у парку Буковичке бање.
- Неко је морао добро да се потруди да би подметнуо пожар под кров, јер у згради није било струје. Послата је лоша порука. Старо здање је наша садашњост, прошлост и будућност и од њега нећемо одустати - поручио је Радовић.
Зграда од 9.000 квадрата, која важи за симбол Аранђеловца, подигнута је 1872. године на иницијативу кнеза Михаила Обреновића. Према неким изворима, здање је било замишљено као Скупштина Кнежевине Србије, али са премештањем престонице из Крагујевца у Београд, оно постаје летњиковац династије Обреновић, а од 1906. хот...









