Радници Јуре раде у прегрејаним халама, забрањена им употреба климе
У Јури у Нишу, која има око 2.700 запослених, није дозвољено коришћење клима уређаја, па ни у време актуелног топлотног таласа, када је у хладу измерено више од 35 степени, рекли су неки од радника те компаније.
Они су казали да су све хале прегрејане и они принуђени да раде у мокрим мајицама и шорцевима, али да пословодство не реагује на петицију којом су тражили да се климатизација укључи.
„Ове године, клима уређаји, које иначе постоје, нису укључени ниједном. Већ после 10 или 11 сати у халама је пакао, па смо сви у мајицама, које су гола вода. Стварно је тешко, има међу нама и људи лошијег здравља. Још никоме није озбиљније позлило, али је врло могуће да се то догоди", рекли су данас неки од радника нишке Јуре, који желе да сачувају анонимност.
Саговорници су казали да су запо...









