Постављен први рецикломат у Нишу
На нишавском кеју данас је постављен први рецикломат, који ће имати за циљ прикупљање свих врста рециклажног отпада, како би се утицало на побољшање хигијене града.
Прикупљањем 100.000 јединица рециклажног отпада, стиче се право на бесплатан концерт који ће се одржати у Нишу, након спроведене анкете о жељама када су у питању извођачи.
Рецикломат ће бити под видео наџором, а уколико се отпад прикупља овим путем темпом као што се то чини у Крагујевцу и Београду, где су до сада постојали овакви апарати, концерт би се могао очекивати за око два месеца, навела је Виолета Белановић Кокир, генерална директорка Секопака, фирме која је конструисала рецикломат.
Рецикломат је постављен захваљујући сарадњи Секопака, ЈКП Медијана, удружења младих КОМ 018 и Града.
„Млади ће амбалажне флаши...









