Илон Маск купио Твитер за 44 милијарде долара!
Илон Маск, власник "Тесла Моторса" и "СпацеX", иначе најбогатији човек на свету, купио је друштвену мрежу Твитер за 44 милијарде долара.
Твитер је вечерас објавио да је прихватио Мускову понуду.
Да подсетимо, Илон Маск је почетком априла купио 9,2 одсто акција Твитера. Након ове објаве вредност деоница Твитера порасла је за више од 25 процената. Маск је тада постао један од највећих деоничара компаније, будући да је поседовао четири пута више деоница од оснивача Твитера Џека Дорсија, чији је удео 2,25%.
"Твитер мора да постане приватна компанија"
Недељу дана након што је купио деонице, Маск је дао понуду за куповину Твитера, те је рекао да ће, у случају да његова понуда не буде прихваћена, размислити о својој позицији деоничара.
Одлучио сам да улажем у Твитер јер верујем у ...









