Фудбал – Кв. за Лигу Конференција: Раднички – Гзира
Некада је био "Реал са Нишаве", који је имао више него запажене резултате у европским такмичењима.
https://youtu.be/5xkTVWAUs_Q
Од последњег наступа у тадашњем Купу УЕФА као представник СФР Југославије морало је да прође 35 година како би Нишлије поново заиграле у Европи. На лето 2018, у квалификацијама за Лигу Европе, противник је био Гзира са Малте. И тада је Раднички без већих проблема успео да прође у наредно коло квалификација, победивши у оба меча.
Четири године касније, поново је противник Гзира. На Центенари стадиону пре седам дана Српски представник је био бољи тим, али је на крају једва извукао нерешен резултат голом у последњим тренуцима меча. Реми у гостима у европским такмичењима би, по логици ствари, био успех. У овом случају је таква констатација упитна. ...









