недеља, 8 децембра

18 ФРОЈДОВИХ САВЕТА ВАМ МОГУ САЧУВАТИ ЖИВОТ: Ево како да останете психички ЗДРАВИ

Анксиозност је ментално стање које се може упоредити са страхом или са стрепњом, али за разлику од страха који с ејавља оправдано у односу на неку ситуацију у којој се осећате угрожено, анскиозност се може јавити без правог разлога и најчешће подразумева стрепњу због ствари које би се могле догодити.

Свако од нас је током живота у одређеним ситуацијама анксиозан, али ако анксиозност постане учестала и повезана са нападима панике, онда је важно обратити пажњу на ово стање и консултовати се са психологом или психотерапеутом.

Чувени аустријски психијатар Сигмунд Фројд успоставио је неколико правила која помажу у уклањању анксиозности и помажу да боље разумете себе. Фројд је откривао узроке људске патње и иза себе оставио наслеђе које може помоћи у неговању душе и менталног здравља.

Доносимо вам 18 савета сјајног Фројда који вам могу помоћи у суочавању са анксиозности:

  1. У детињству понекад човек доживи лоше тренутке који остављају траг на цео живот. Ови проблеми се често одражава у животу. Да бисте себи помогли, треба да се сетите детињства.
  2. Не упоређујте се са другим људима. Само са собом у прошлости, трудите се да будете бољи од себе данас.
  3. Мотивацију, пре свега, треба да узимате из себе, а не из спољног света.
  4. Особа, забринута, чини погрешну ствар. За срећан живот само треба мање да бринете или држите се под контролом, мање се ослањате на своје емоције и осећања, више мислите главом.
  5. Ако се појави неуроза, онда човек воли само сигурност.
  6. У вези морате тешкоће решавати заједно, без сажаљења, иначе осећања неће бити иста, веза се може распасти.
Depresija
  1. Потиснуте емоције остају у човеку и имају огроман утицај на њега.
  2. Апсолутно увек постоји разлог. Нема несрећа.
  3. Срећа настаје када човек добије оно за чим је чезнуо.
  4. Ако је у детињству мајка много волела дете, оно одраста са високим самопоштовањем, вером у себе и у свој успех. А у стварности, захваљујући овоме, он може постати победник, успешан и тражен.
  5. Депресија настаје из сталног страха од нечега и немогућности да се тога отарасимо.
  6. Снови се не дешавају сами. Сваки добар сан има негативну оцену.
  7. Веровање особе да постоје људи који га воле вредно је за много тога. То утиче на његово самопоштовање, жељу да нешто постигне и на крају може довести до успеха.
Depresija
  1. У животу је најважније бити искрен према себи.
  2. Заузету особу ретко посећују. Напокон, беспосличари нису заинтересовани за оне који постижу своје циљеве.
  3. Понекад је срећа постизање снова који се нису испунили у детињству.
  4. Живот у свету фантазије је лоша ствар. На крају крајева, маштарије произлазе из живота који се човеку не свиђа, али не може или не жели да га преправи.
  5. Слабу и снажну личност је лако разликовати. Онај снажни тражи разне начине за постизање циља, не живи у илузијама и сновима, а слаби се, напротив, плаши да доноси важне одлуке и непрестано лети у облацима, остајући на истом месту. Доказано је да слабе особе више оболевају, јер се маштарије претварају у болести.

Извор еспрес.рс

Podeli

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.